MlýnFEST

benefiční festival na obnovu Horního Mlýna

MlýnFEST 2023

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Rodinný festival v údolí Doubravy. Koncerty, dílničky, divadlo, lokální výrobci, občerstvení…
https://www.hornimlynchotebor.cz/mlyn-fest/

Zahraje skvělá harmonikářka Jana Vébrová (http://janavebrova.com/) s Petrem Tichým (kontrabas), písničkář Marcel Kříž (https://bandzone.cz/marcelkriz) s Liborem Lorencem a Pavlem Kovačkou a vystoupí po delší době i chotěbořská kapela The Chocolate Cucumbers (https://www.facebook.com/TheChocolateCucmbers/).
A dětem předvedou Pruhované panenky hezké divadlo (http://www.pruhovanepanenky.cz/).


MlýnFEST 2022

Čtvrtý ročník benefičního festivalu MlýnFEST 2022 je za námi. Výtěžek celé této akce jde na obnovu a zvelebení areálu Horního Mlýna u Chotěboře. Prostoru, který chceme otevřít veřejnosti a nabídnout ho k pořádání různorodých kulturních a vzdělávacích aktivit. (www.hornimlynchotebor.cz)

I když počasí bylo v neděli 18.9. nevyzpytatelné, nakonec festival dopadl skvěle! Deště bylo pomálu, hudby, tance, vyrábění a malování pro každého. Atmosféra příjemná a to i díky lahodné kávě a výbornému rozmanitému občerstvení.  Děkujeme všem, kteří přišli a hlavně rodičům dětí ZŠ Svobodné školy a školky Šalamounkův Dvoreček, kteří se podíleli na jeho přípravách. Dále Zdeňku Rollerovi – moderátorovi a zvukaři v jednom – a samozřejmě hudebníkům, kteří nás podpořili svým příjemným vystoupením – holčičí skupině Bosonožky, Martě a Michalu Hájkovi, kapele Madam v Triku, Martinu Kyšperkému a jeho triu či Vladimíru Václavkovi. Dále divadelnímu spolku Přibyslavská Pimprlata, Tanci pěti rytmů a stánku Červeného kříže, kde si každý mohl zopakovat a vyzkoušet pravidla první pomoci. Své místo tu měli i mnozí regionální stánkaři se svými řemeslnými, výtvarnými a velice originálními výrobky. Součástí byla i prodejní výstava grafik dětí ze ZŠ Svobodná škola.

Prostě každý si tu mohl najít to své, od malých děti po rodiče a prarodiče.  

Podpořeno z grantového programu České spořitelny Dokážeme víc, ve spolupráci s Nadací Via.

Zároveň moc děkujeme sponzorům: za finanční podporu firmě GCE, za dorty Krámku s Dobrotami a za kávu Café Kohout, CEKUS Chotěboř za zapůjčení aparatury a e-shopu protetovani.cz za darované henny.

Děkujeme všem a těšíme se na další, již pátý ročník, který je předběžně naplánován na víkend 17. – 18. září 2023, takže už nyní si tento čas můžete zarezervovat pro MlýnFEST, abyste příští rok byli i Vy jeho součástí.

PROGRAM:

13:00 – začátek MlýnFESTU 2022

13:15 – úvodní slovo – moderování

13:30 – koncert školní holčičí kapely Bosonožky 

13:45 – Michal a Marta Hájkovi (3 písně, klavír, zpěv)

14:00 – proslov David Šafránek

14:15 –  Michal a Marta Hájkovi (3 písně, klavír, zpěv)

14:30 – divadélko pro nejmenší – O kapičce

14:45 – koncert – Madam v triku

16:00 – koncert – Martin Kyšperský a TRIO

17:00 – Tanec 5 rytmů – s živou hudbou na sále

17:00 – Přibyslavská pimprlata – loutkové divadlo

18:00 – koncert – Vladimír Václavek

20:00 – konec

další doprovodný program: fotokoutek / prohlídka rekonstruované části budovy / stánky lokálních výrobců / chůdochodci / stánek Červeného kříže / výstava starých fotografií HM / dílničky pro děti / bohaté občerstvení / malování hennou / malování na obličej a tetování

MlýnFEST 2021

V to nedělní odpoledne 26. září bylo nádherné počasí a my si ho spolu s vámi krásně užívali na Horním Mlýně. Benefiční festival se vyvedl, všichni trefili – i přes zácpy na D1 a uzavřené serpentiny k Mlýnu, jídla bylo dost – a hlavně žádné nezbylo, děti se zabavily v dílničkách, při pohádkách, u hasičského auta SDH Sobíňov i u stánku BESIPu – byl to zkrátka skvělý čas strávený s rodinou i kamarády. 

A co vše se tu odehrálo? Zahájení bylo na bedrech školní holčičí kapely Bosonožky, které si složily a zazpívaly 3 originální písně. Dále k odhalení desky Ignáta Herrmanna zazpíval pod vedením Jakuba Pikly chotěbořský Doubravan. Pověsti z okolí ztvárnili žáci dramatického oboru místní ZUŠ pod vedením Barbory Polívkové. Následně se chopil kytary a svého didgeridoo písničkář Zdeněk Roller a za doprovodu dětí z publika, které hrály na drumbeny, zazpíval některé ze svých písní. Trabandita Jarda Svoboda byl jako vždy úžasný – z jeho písní plných hlubokých myšlenek jsme nasáli další sílu. S Dřevěným divadlem přijel z Nového Města na Moravě Honza Hrubec a zaujal všechny děti Princeznou na hrášku. Maminky si mezitím mohly v klidu na sále zatančit Tanec 5 rytmů za doprovodu živé hudby. Večerní rosa padla na cello Pavla Čadka a ten koncert zakončil dětmi vyžádanou písní Prsa.
Děkujeme sponzorům, všem účinkujícím, kteří vystupovali bez nároku na honorář, paní Krpálkové z CEKUSu, Báře Polívkové, naší skvělé moderátorce, která si vzala za své i nacvičení části programu s dětmi, Zdeňku Rollerovi, zvukaři a písničkáři, hasičům ze Sobíňova, všem prodejcům s krásnými věcmi a také rodičům, kteří se zapojili do příprav a do pomoci s průběhem akce. A největší dík patří vám, návštěvníkům, za nemalou finanční podporu, díky které jsme získali 65 000 Kč a můžeme zaplatit část kotelny. DĚKUJEME!!!

PROGRAM:

13:30 – zahájení, koncert školní kapely Bosonožky

13:45 – odhalení desky Ignáta Herrmanna, Jakub Pikla – sbor DOUBRAVAN

14:30 – ZUŠ CHOTĚBOŘ – dramatický obor – pověsti Podoubraví

15:00 – ZDENĚK ROLLER – Drumbeny pro děti, koncert

15:00 – malování hennou

16:00 – koncert – Trabandita JARDA SVOBODA

17:30 – DŘEVĚNÉ DIVADLO Jana Hrubce – pohádka pro děti

17:30 – TANEC 5 RYTMŮ – s živou hudbou na sále

18:30 – koncert – PAVEL ČADEK – písničkář doprovázející se na violoncello

20:00 – promítání zcyklu PROMÍTEJ I TY – „Rebelská střední vBerlíně“

další doprovodný program:

fotokoutek / prohlídka rekonstruované části budovy / stánky lokálních výrobců / hasiči ze Sobíňova sautem / stánek BESIP / výstava starých fotografií HM / dílničky pro děti / bohaté občerstvení


MlýnFEST 2018

Druhý ročník festivalu MLÝN FEST se konal 22. 9. 2018. Multifunkční prostor chotěbořské Sokolovny nabídl jak pódium a sál, kde probíhal hlavní program, tak venkovní prostor, kde mohli lidé nerušeně absolvovat zajímavé workshopy, či se zde občerstvit. Celým odpolednem provázel bavič, hudebník a moderátor Zdeněk Roller (www.zdenekroller.cz), k poslechu i k tanci zahráli Pilgrim Pimple a další zajímavá hudební či vokální tělesa. V průběhu dne dále proběhl hodinový program pro rodiče s dětmi, kdy lektorka Bára Polívková vzala účastníky na dobrodružnou cestou s využitím unikátního a multifunkčního hudebního nástroje Drumben (www.drumben.cz). Nechyběly ani divadelní představení pro děti i dospělé či žonglérská show! Zároveň v přidružených a venkovních prostorech probíhaly různé tvořivé dílny, kde si účastníci vyrobili zajímavé hudební nástroje, loutky apod.


MlýnFEST 2017

Kdo nebyl, prohloupil… I když nás počasí trochu potrápilo a my jsme již od pátečního rána byli dost nervózní, v sobotu se trochu umoudřilo. I tak jsme ale začátek festivalu posunuli až na 13hod. Báli jsme se, že pro děti, pro které by byl dopolední program připraven, by bylo moc náročné první chladný den strávit celý venku. V teepee se tvořily hudební nástroje. Pro ty náročnější nástroje, na které byly potřeba hřebíky a kladívka, byl připraven Tátokoutek venku. Před pódiem byla pohádka s waldorfskými prvky o Jaromilovi, do které se děti zapojily a samy se staly herci. Chuťové pohárky byly uspokojeny u krmelce, kam rodiče dětí z Šalamounkova Dvorečku a Svobodné školy Chotěboř napekli různé dobroty. Peněženky mohly být také lehčí díky stánku s rukodělnými výrobky. Kolem 15. hod.hlavní hudební program odstartovala kapela Pilgrim Pimple, po ní pak Stoker One Man Band, Zdeněk Roller s projektem Egologie, Jazzibaba, Jada Band, Shout The Blues Band a na konec Nuklear. Vše šlo podle plánu. V pozdních hodinách jsme pak udělali i ohýnek pro zahřátí. No, bylo to fajn!

Kudyznudy.cz - tipy na výlet